Periodontologia

Dział stomatologii zajmujący się chorobami dziąseł i aparatu zawieszeniowego zęba. Do najczęstszych schorzeń zaliczamy zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia (potocznie paradontoza).

Choroba może przebiegać bardzo podstępnie zaczynając się od tkanek miękkich = dziąsła, następnie atakuje kości i prowadząc do rozchwiania zębów. W rzadszych przypadkach potrafi przez kieszonkę dziąsłową dotrzeć do miazgi i spowodować obumarcie zębów.

Problemy periodontologiczne dotyczą ponad 90% społeczeństwa i są drugim zaraz po próchnicy najczęstszym problemem, z którymi zgłaszają się nasi pacjenci. Główną przyczyną podobnie jak w przypadku próchnicy są bakterie bytujące w płytce i kamieniu nazębnym – dlatego pierwszym i najważniejszym krokiem w profilaktyce jak i leczeniu paradontozy jest profesjonalna higienizacja.

Niepokojące objawy, które mogą świadczyć o chorobie przyzębia to: krwawienie dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust, ból przy gryzieniu twardych pokarmów, obrzęk dziąseł i wrażliwość na temperaturę.

Oprócz chorób przyzębia zajmujemy się takimi zagadnieniami jak:

  • Wydłużenie koron klinicznych zębów – np. zębów złamanych lub bardzo zniszczonych. Dzięki temu zabiegowi możliwa jest odbudowa i zachowanie zębów nawet zakwalifikowanych do usunięcia
  • Korekta uśmiechu dziąsłowego = gummy smile – jest to widoczna podczas naturalnego uśmiech dysproporcja między długością zębów a ekspozycją dziąseł
  • Podcinanie wędzidełka wargi górnej i dolnej – wykonywane najczęściej u dzieci. Przerośnięte lub zbyt krótkie wędzidełko może prowadzić do rożnorakich zaburzeń zębowych a nawet nieprawidłowej wymowy.

Zadzwoń i umów się na wizytę: (+48) 601 32 86 85

Zapraszamy na konsultację

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku 9:00-19:00

+48 601 32 86 85

+48 575 899 299

gabinet@endodoncja-krakow.com

ul. Ruczaj 60, 30-385 Kraków

Informacja o wpływie na środowisko - RTG