Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to główna część oferty naszego gabinetu. Zajmujemy się przede wszystkim leczeniem endodontycznym (kanałowym), pierwotnym i wtórnym opracowaniem kanałów korzeniowych, usuwaniem złamanych instrumentów oraz zamykaniem perforacji.

Leczymy próchnicę zębów, wykonujemy odbudowę tkanek i zachowawczą odbudowę zębów specjalnymi materiałami światłoutwardzalnymi. Oferowane formy pomocy stanowią właściwie trzon naszej oferty. Stomatologia zachowawcza to dziedzina opierająca się na dążeniu do zachowania własnych, zdrowych zębów. Ubytki mogą powstawać z różnych powodów, jednym z nich jest próchnica – choroba bakteryjna polegająca na stopniowym odwapnianiu tkanek zęba. Nieleczona może prowadzić do zniszczenia struktury zęba i jego utraty. Innymi źródłami ubytków są: szkodliwe nawyki prowadzące do uszkodzeń (np. zbyt intensywne szczotkowanie zębów), erozja (zniszczenie szkliwa na skutek działania np. kwaśnych napojów), urazy.

Leczenie polega na usunięciu zajętych procesem chorobowym tkanek i odbudowie, najczęściej za pomocą materiałów kompozytowych. Dbając o najwyższy komfort Pacjentów stosujemy znieczulenia, pracujemy z instrumentarium (lupy, mikroskop) powiększającym zapewniającym dokładność. Posiadamy materiały o różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu wypełnienia wyglądają naturalnie i estetycznie. Stomatologia zachowawcza to również poprawa wyglądu zębów: zajmujemy się także wymianą srebrnych wypełnień amalgamatowych, niewielkimi korektami kształtu i barwy koron za pomocą licówek kompozytowych oraz wybielaniem zębów.

Zadzwoń i umów się na wizytę: (+48) 601 32 86 85

Nasze usługi

Leczenie kanałowe

Leczenie próchnicy

Zapraszamy na konsultację

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku 9:00-19:00

+48 601 32 86 85

+48 575 899 299

gabinet@endodoncja-krakow.com

ul. Ruczaj 60, 30-385 Kraków

Informacja o wpływie na środowisko - RTG